Закрити

Політичні рамки діяльності

Проект прагне покращити умови життя міського населення в сталий спосіб. Міста повинні навчити свої адміністративні органи професійно вирішувати нові завдання місцевого самоврядування, а також ефективніше співпрацювати та узгоджувати свою діяльність з мешканцями міст. Міста мають стати центрами зростання економічно сильної та демократичної України. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яке відповідає за реалізацію реформ, проголосило Лейпцизьку хартію сталого європейського міста дорожньою картою сучасних процесів реформування. Усі 28 держав-членів ЄС використовують цю хартію як концептуальну основу для сталого міського розвитку. Проект співфінансується Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської конфедерації (SECO).

До кінця 2018 року Вінниця, Житомир, Полтава та Чернівці за підтримки проекту розроблять плани інтегрованого розвитку. До цього процесу залучатимуться громадські організації та мешканці міста. На основі власного плану інтегрованого розвитку кожне місто розробить секторальний план, наприклад, план розвитку міської мобільності. Разом із представниками громади міста оберуть один пріоритетний інфраструктурний проект, передбачений секторальним планом, та до кінця 2018 року розроблять його до ступеню готовності до впровадження.

У рамках проекту здійснюватиметься організація заходів з підвищення кваліфікації для місцевих урядовців та архітекторів, на яких вони вивчатимуть нові сучасні підходи, стандарти й методи сталого розвитку міст та розробки планів інтегрованого розвитку, а також засвоять техніку модерації та презентації. Окрім того в рамках проекту здійснюватиметься комплексне покращення програм підготовки фахівців з містобудування та модернізація законодавчої та нормативно-правової бази. Всі населені пункти України отримають доступ до ноу-хау та досвіду, набутих під час реалізації проекту, і посилять співробітництво на національному та міжнародному рівнях.⁠

1. Нова програма розвитку міст ООН

2. Лейпцизька хартія сталого європейського міста (переклад рос.)

3. Глобальні цілі сталого розвитку ООН 2030

© 2022 Чернівці 2030