Закрити

Стислий опис проекту

Сильні міста – сильна Україна

Назва проекту: Інтегрований розвиток міст в Україні II
Замовник: Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку (BMZ), Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO)
Країна: Україна
Політичний партнер: Міністерство розвитку громад та територій України
Загальна тривалість: 2019 до 2023

Посилення місцевого самоврядування в Україні є однією з ключових реформ, спрямованою на демократизацію країни на шляху до європейської інтеграції. Після Революції гідності українські міста та регіони отримали право самостійно визначати процеси свого розвитку за прикладом західноєвропейських міст. Як і в інших країнах світу, темпи урбанізації зростають і в Україні: швидко розвиваються міста та містечка, але ще швидше виникають проблеми. Так, Порядок денний ООН у галузі сталого розвитку на період до 2030 року закликає до вирішення проблем, пов’язаних з істотним посиленням урбанізації.

Українські міста мають величезний потенціал для розвитку країни, але цей потенціал не використовується належним чином. Зараз прийшов час для змін. Однак радянська модель розбудови держави в централізований спосіб впродовж майже 100 років призвела до того, що міста не мають ані інституційної спроможності, ані кваліфікованих спеціалістів, які б могли впоратися з новими завданнями та викликами. Багато процесів, стандартів та методів сучасного сталого розвитку міст із застосуванням партиципативних практик залишаються невідомими. А разом із тим залишається нереалізованим і креативний потенціал надзвичайно активного, різноманітного та ініціативного громадянського суспільства.

© 2020 Чернівці 2030